[ czym się zajmujemy]

URBANISTYKA I PLANOWANIE PRZESTRZENNE

Urbanistyka i planowanie przestrzenne to mocna strona naszej pracowni. Naszą wiedzę i umiejętności zdobywaliśmy latami pracując zarówno w prywatnych pracowniach urbanistycznych jak i jednostkach samorządowych we Wrocławiu. Zdobyta wiedza oraz kontakty pozwalają nam obecnie świadczyć profesjonalne usługi w zakresie doradztwa inwestycyjnego jak również przygotować nietuzinkowy plan zagospodarowania przestrzennego zgodny z obecnymi trendami. Dobre wyczucie „dużej skali” opracowań pozwala nam tworzyć wyjątkowe osiedla i przestrzenie miejskie.

Oprócz opracowań i analiz urbanistycznych i planistycznych w naszej pracowni wykonujemy również  analizy chłonności, które pozwalają nam poznać maksymalną powierzchnię użytkową budynku jaką można uzyskać na danej działce. Powierzchnia użytkowa budynku lub budynków jest uzależniona od zapisów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Decyzji o Warunkach Zabudowy, a także od istniejących budynków na działkach sąsiadujących z analizowaną nieruchomością.

Z uwagi na to wykonana u nas analiza chłonności zawiera:

  •  analizę bryły budynku,
  • analizę korelacji projektowanego budynku wraz z budynkami sąsiednimi,
  • analizę układu dróg wewnętrznych oraz miejsc parkingowych,
  • prezentację dostępności nieruchomości do mediów,
  • bilans terenu i powierzchni użytkowej (wskaźniki),
  • opis projektowanej zabudowy,

Dodatkowo może zawierać:

  • koncepcję zagospodarowania terenu,
  • wstępne elewacje i układy funkcjonalne,
  • wizualizacje 3D.
5

opracowania planistyczne

Dawniej opracowania planistyczne były naszym głównym obszarem działań. Pomimo tego iż ciągle są fundamentem naszej pracowni wykonujemy ich coraz mniej na rzecz innych opracowań.

30

analizy aktów planistycznych i doradztwo

Cześć z naszych klientów decyduje się jedynie na konsultacje i analizy aktów planistycznych, dlatego jak tylko mamy możliwość z chęcią dzielimy się naszą wiedzą i służymy pomocą w tym zakresie.

65

analizy chłonności

Analizy chłonności stały się jednym z naszych głównych usług w zakresie urbanistyki jakie oferujemy zarówno inwestorom jak i klientom indywidualnym.

[ referencje ]

Co mówią o nas klienci

"Z Marcinem i Sylwią podjęliśmy współpracę dwa razy. Efekty za pierwszym razem przerosły nasze oczekiwania, byliśmy zachwyceni projektem i realizacją, a sama współpraca układała się bardzo dobrze. Dlatego jak tylko kupiliśmy dom to nawet się nie wahaliśmy, po raz kolejny wybraliśmy Forma4U. Każde z pomieszczeń zachwyca i dostajemy mnóstwo pytań od znajomych o naszych projektantów 🙂 polecamy serdecznie. Mieszkamy już 2 lata i niczego byśmy nie zmienili."
Paulina
Klient
"Najlepsi w swoim fachu."
Piotr
Kient
"Piękne realizacje i dbałość o szczegóły"
Iwona
Klient
"Poprosiliśmy Sylwię i Marcina o pomoc w zaprojektowaniu małej łazienki i WC w bloku z wielkiej płyty. Zadanie było trudne, bo uzyskanie niebanalnego a jednocześnie funkcjonalnego wnętrza na tak małej powierzchni graniczy z cudem, jednak ten duet tego dokonał 🙂 świetny kontakt na każdym etapie od projektu do realizacji, pełen profesjonalizm. Gorąco polecam!"
Martyna
Klient