Architekt:
Marcin Karaszowski
Klient:
klient indywidualny
Czas realizacji:
-
Rodzaj projektu:
Analiza chłonności, Projekt koncepcyjny
LOKALIZACJA
Jugów, Nowa Ruda
Data:
2024 r.

Jugów to największa wieś w Gminie Nowa Ruda i jedna z największych na Ziemi Kłodzkiej. Jej centrum znajduje się w dolinie Jugowskiego Potoku, który wypływa spod Koziej Równi i Grabiny. Wieś otaczają szczyty Gór Sowich, a także Wzgórza Wyrębińskie. Położenie Jugowa sprawia, że jest to jedna z najbardziej malowniczo położonych miejscowości w Górach Sowich. Z uwagi na liczne atuty krajobrazowe oraz atrakcje turystyczne nasi inwestorzy poprosili nas o zaprojektowanie osiedla domów jednorodzinnych, które wpiszą się w klimat tego miejsca.

Szczegóły Projektu

Głównym założeniem projektu OWL VILLAGE było stworzenie komfortowego osiedla domów jednorodzinnych, które posiada wspólną część rekreacyjną w postaci zieleńców, miejsca do grillowania, sauny i basenu/jacuzzy. Każdy z domków posiada dodatkowo wydzielony ogródek z tarasem i paleniskiem. Prosta bryła budynków oraz zastosowane materiały, takie jak chociażby drewniana elewacja, stanowią nawiązanie do natury, z kolei zwarta bryła i stromy dach wpisuje się w stylistykę górskiej architektury. Pomimo tego, że sama działka inwestycyjna nie jest duża to udało się nam w projekcie zrealizować kilka stref funkcjonalnych w postaci strefy prywatnej, półprywatnej, ogólnodostępnej oraz komunikacyjnej. Taka organizacja przestrzeni sprawi, że realizacja będzie atrakcyjna nie tylko jako miejsce do zamieszania, ale również jako inwestycja pod domek wakacyjny. Szczególnie z uwagi na szlaki i liczne atrakcje turystyczne.

[ok. 0,4 ha]

Powierzchnia inwestycji

[ok. 500 m2]

powierzchnia zabudowy

[10 domów]

liczba domów

[basen,sauna]

obiekty dodatkowe

Niesamowity Rezultat

Realizacja tego projektu była nie lada wyzwaniem z uwagi na uwarunkowania lokalizacyjne i prawne. Pomimo wielu wytycznych udało się nam stworzyć wyjątkowe osiedle, które posiada kompleksową ofertę zarówno dla jego przyszłych mieszkańców jak i potencjalnych wynajmujących, którzy chcieliby by skorzystać z niezwykłych atrakcji przyrodniczo-krajobrazowych Jugowa i Gór Sowich. Minimalistyczna bryła i naturalne materiały to  zdecydowanie wizytówka tego miejsca.