Architekt:
Marcin Karaszowski
Klient:
Klient komercyjny
Czas realizacji:
2 miesiące
Rodzaj projektu:
Projekt koncepcyjny
Styl:
Nowczesny
Data:
2023 r.

Tym razem mieliśmy przyjemność zaprojektować nową siedzibę firmy dla jednej z firm zajmujących się segregacja odpadów. W skład kompleksu miała wchodzić nowoczesna strefa biura z zielonym dachem, strefa socjalna wraz z częścią hotelową oraz hale stanowiące zakład segregacji odpadów. Całość została zaprojektowana w duchu minimalizmu z myślą o środowisku i przyrodzie.

Szczegóły Projektu

Minimalistyczna i prosta bryła koncepcji stała się punktem wyjścia dla stworzenia całkiem nowego oblicza dla dość nietypowej funkcji, jaką jest punkt odzysku surowców wtórnych wraz z zapleczem biurowym i socjalnym. Z uwagi na sam rodzaj inwestycji jak i wyzwania stawiane przed obiektami architektonicznymi, zdecydowaliśmy się zaproponować duży taras z licznymi zadrzewieniami, zmniejszającymi efekt nagrzewania bryły budynku. Sam taras spełnia jeszcze jedną ważną rolę, na którą coraz częściej zwracają uwagę inwestorzy, a mianowicie miejsce integracji i rekreacji na świeżym powietrzu dla pracowników.

[150m2]

Powierzchnia inwestycji

[80m2]

powierzchnia biura

[70m2]

powierzchnia produkcji

[20 pom]

liczba pomieszczeń

Niesamowity rezultat

Naszym zadaniem było pogodzenie dwóch skrajnych funkcji jakimi są estetyczna przestrzeń biura oraz zakład produkcyjny w sektorze gospodarki odpadami. Dzięki odpowiedniemu strefowaniu przestrzeni oraz organizacji wyjątkowej zielonej przestrzeni rekreacyjnej na dachu zakładu udało się nam pogodzić te dwie dość skrajne funkcje.