Architekt:
Marcin Karaszowski
Klient:
klient indywidualny
Czas realizacji:
-
Rodzaj projektu:
Projekt koncepcyjny
LOKALIZACJA
ul. Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego we Wrocławiu
Data:
2020 r.

Inkubator przedsiębiorczości to instytucja, której celem jest wspieranie przedsiębiorczości. Inkubatorami mogą być podmioty o różnych formach prawnych. Wyróżnia się kilka szczególnych rodzajów inkubatorów, których oferta jest skierowana do początkujących przedsiębiorców (małe i średnie przedsiębiorstwa), młodzieży i studentów (akademickie inkubatory przedsiębiorczości), podmiotów ekonomii społecznej (inkubatory przedsiębiorczości społecznej). Lokalizacja w rejonie campusu PWR oraz placu Grunwaldzkiego we Wrocławiu sprawia, że jest to idealne miejsce na powstanie tego rodzaju obiektu. Dodatkowym atutem terenu jest bliskie sąsiedztwo z nabrzeżem Odry.

Szczegóły Projektu

Stworzenie wielofunkcyjnego budynku użyteczności publicznej, pełniącego funkcję inkubatora przedsiębiorczości było dużym wyzwaniem, z uwagi na tak prestiżową lokalizację jaką jest Bulwar Politechniki Wrocławskiej. 

Punktem wyjścia do stworzenia bryły budynku stała się prosta minimalistyczna forma prostopadłościanu, którą powielaliśmy i przesuwaliśmy do momentu aż uzyskaliśmy atrakcyjna bryłę, która jest jedyna w swoim rodzaju.  Cały proces przypominał poniekąd zabawę w znaną grę JUNGLE. Końcową fazą tego etapu było stworzenie kubatury budynku bazującej na stworzonej instalacji. Później przyszedł czas na dobór materiałów elewacyjnych oraz rozkład funkcjonalno-przestrzenny.

[ok. 2 000 m2]

Powierzchnia inwestycji

[ok. 800 m2]

powierzchnia biur

[ok. 200 m2]

gastronomia

[ok. 86 pom.]

liczba pomieszczeń

Niesamowity Rezultat

Minimalistyczna a jednocześnie pełna ekspresji bryła budynku okazała się idealną formą dla przyszłej funkcji budynku. Sam projekt choć wymagający dał nam dużo satysfakcji podczas prac projektowych. To była dla nas ogromna przyjemność stworzywszy miejsce w którym innowacje mogły połączyć się z nowoczesnym designem.