Architekt:
Sylwia Słopak-Karaszowska
Klient:
NEONAIL
Czas realizacji:
2 tygodnie
Rodzaj projektu:
Projekt wykonawczy z realizacją
LOKALIZACJA
Lokal handlowy w CH WROCLAVIA
Data:
2024 r.

Marka NEONAIL od lat podąża za współczesnymi trendami w branży Beauty dlatego i tym razem wyszła naprzeciw oczekiwanym swoich klientek i klientów tworząc nową odsłonę swojej marki. Inspiracją dla projektu stały się trzy słowa, które najbardziej oddają charakter marki, czyli NATURA, KOLOR, PROFESJONALIZM.

Szczegóły Projektu

Rozpoczynając prace nad nową koncepcją dla tego sklepu zadaliśmy sobie kilka pytań. Jednym z nich było: jak powinno wyglądać wnętrze tego lokalu?  Odpowiedź przyszła od raz: to wnętrze powinno przenieść nas do nowego świata, wpływając jednocześnie na nasze zmysły. Początkowo chcieliśmy stworzyć coś „szalonego” jednak po dłuższym namyśle postawiliśmy na trzy idee, które naszym zdaniem najbardziej kojarzą się z marką NEONAIL: jest to nowoczesny minimalizm, potęga kolorów oraz bliskość natury. Te trzy elementy stały się filarami naszej nowej wizji na aranżację tego wnętrza. Wbrew pozorom zadanie nie było łatwe, gdyż sam lokal jest dość wymagający. Długie i wąskie pomieszczenie, które ma zachwycać, a jednocześnie pełnić swoją „sklepową rolę” jest dużym wyzwaniem, którego z przyjemnością się podjęliśmy. Naszym zdaniem efekt końcowy wyszedł oszałamiający. Udało się nam stworzyć wnętrze które zachwyca swoją prostotą i elegancją, a jednoczenie w subtelny sposób wprowadza nas w świat kolorów.

Pomysł na wnętrze lokalu jest dość prosty, a zarazem złożony w swojej symbolice. To kolejny elementem nawiązujący do marki NEONAIL, która oferuje tak bogatą ofertę produktów. Punktem wyjścia do aranżacji wnętrza był układ funkcjonalny, który w łatwy i czytelny sposób sam poprowadzi naszych odbiorców przez ofertę sklepu. W wizji wnętrza powstały dwa spójne światy po obu stronach lokalu. Na długich białych półkach swoje miejsce znalazły miejsce produkty z serii lakierów NEONAIL. Po drugiej stronie znalazły się produkty z serii NEOMAKEUP i dotyczące pielęgnacji skóry, które również zyskały nową oprawę wizualną. Sama dobór kolorów jest również nie przypadkowy. Biel ścian stanowi czystą kanwę, na której można idealnie wyeksponować wszystkie produkty.Celem było stworzenie neutralnego tła, które na wzór pomieszczeń galerii sztuki, pozwoli zaprezentować każdy produkt w dowolnej aranżacji.” Motyw drewna z kolei stanowi odniesienie do natury, która jest tak bliska kosmetykom ten znanej marki. „Struktura i kolor drewna ma niesamowitą moc, która wpływa na nasze zmysły sprawiając, że czujemy się komfortowo. Ten niezwykły materiał nie tylko wpływa na nasz dobry nastrój, ale także obniża poziomu stresu i poprawia interakcje społeczne.Jednak nie zapominajmy o najważniejszym elemencie, jakim są kolorowe lampy, które znajdują się na głównej ścianie wejściowej. Przechodząc w spójny sposób na sufit sprawiają, że całe wnętrze wypełnia się pozytywną energią. Te z pozoru przypadkowe formy mają swoją symbolikę. Zbliżone do trójkątów figury nawiązują do trzech idei na których oparliśmy wizję tego wnętrza. Zaoblone kąty z kolei przypominają płytki paznokci, nawiązując tym samym do lakierów jako flagowego produktu marki NEONAIL.

[25m2]

Powierzchnia inwestycji

[1 pom.]

liczba pomieszczeń

[handlowy]

typ przeznaczenia

[pom.gosp.]

INNE pomieszczeniA

Niesamowity rezultat

Ta na pozór przewrotna gra idei i funkcji ma tak naprawdę sprawić, aby nowy lokal był wyjątkowy w swoim charakterze, a jednocześnie „bliski” jego głównym odbiorcom, czyli klientom i klientkom. Nie możemy zapominać, że to właśnie dla nich tworzymy daną przestrzeń i to oni ocenią czy spełnia ich oczekiwania.