Architekt:
Sylwia Słopak-Karaszowska
Klient:
Młoda para
Czas realizacji:
2 miesiące
Rodzaj projektu:
Projekt wykonawczy z realizacją "pod klucz"
Styl:
Nowoczesna klasyka
Data:
2023 r.

To był był jeden z bardziej wymagających projektów jaki mieliśmy okazję zaprojektować i zrealizować. Największym wyzwaniem było pogodzenie oczekiwań naszych klientów z realną wielkością łazienek. Naszym zadaniem była aranżacja 2 pomieszczeń zawierających piękną strefę kąpielową, która miała uwzględniać wannę wraz z zestawem prysznicowym, wydzielony WC oraz jak najwięcej powierzchni do przechowywania – wszystko na niecałych 4m2 i w dwóch pomieszczeniach. Dodatkowo musieliśmy wygospodarować miejsce na pralkę oraz strefę dla makeup’u. Jednak dla nas nie ma rzeczy niemożliwych! Uwielbiamy wyzwania, dlatego od razu po otrzymaniu zlecenia przystąpiliśmy do pracy.

Naszej parze zaproponowaliśmy dwa układy funkcjonalne. Pierwszy wariant zakładał połączenie dwóch pomieszczeń i stworzenia jednej większej łazienki. Drugi wariant przewidywał pozostawienie istniejącego układu pomieszczeń przy całkowitej reorganizacji ich wnętrza. To właśnie drugi wariant przypadł najbardziej do gustu naszym klientom.  Po wyborze układu funkcjonalnego zaproponowaliśmy dwa warianty moodbordów uwzględniając kolorystykę i gusta naszych inwestorów. Wybór padł na zestaw, który nazwaliśmy “Water line”. Później przyszedł czas na wizytę w MaxFliz gdzie mogliśmy “na żywo” obejrzeć wybrane przez nas elementy wyposażenia wnętrza i dopracować ostanie szczegóły. Efekt finalny okazał się strzałem w dziesiątkę. Klienci byli zachwyceni zarówno projektem jak i realizacją, która spełniła ich marzenia.

Szczegóły Projektu

Naszym zadaniem było stworzenie kompleksowego projektu dla łazienki i WC z opcją realizacji “pod klucz”. Chociaż powierzchnia obu pomieszczeń nie przekroczyła 4m2 to na tak małej przestrzeni udał się nam wygospodarowywać całkiem sporo “ukrytych” powierzchni do przechowywania.

[4m2]

Powierzchnia inwestycji

[2 pom.]

liczba pomieszczeń

[2 łazienki]

liczba łazienek

[2 tygodnie]

czas potrzebny na projekt

Niesamowity rezultat

Początkowo mieliśmy obawy czy spełnimy wszystkie oczekiwania naszych klientów. Największym wyznaniem było wygospodarowanie takiej powierzchni do przechowania, która spełni wymagania naszych inwentorów. Po kilku próbach udało się nam stworzyć odpowiednią przestrzeń która pomieściła wszystkie “oczekiwania”. Całość wyszła pięknie. Dzięki odpowiedniemu doborowi kolorów oraz aranżacji udało się nam optycznie powiększyć łazienkę i nadać jej niepowtarzalnego charakteru. Rezultat przeszedł nasze oczekiwania, a klienci do dziś są zachwyceni efektem.